EF-X Sporcu Gözlükleri

EF-X Serisi Koruyucu spor gözlüğü

Ef-x Serisi
Sporcu gözlükleri arasında kalite ve fiyat dengesi ile öne çıkan EF-X serisi spor gözlüğü, tam bir performans ürünüdür.

Kullanıma uygun olduğu spor dalları ; Futbol, basketbol, tenis, squash, voleybol, hentbol

Uygunluk : Yetişkinler, gençler ve çocuklar…

Numaralı camlar ile kullanılabilir mi? : Evet

Kullanım Şekli : Bu sporcu gözlüğü modelini numaralı veya numarasız olarak kullanabilirsiniz. Patentli yapısı sayesinde 6 temel lens eğriliğini destekler ve reçeteli cam tipleri ile kullanıma uygundur.Cam tipi olarak Polikarbon cam kullanılmalıdır.

POLİKARBONAT CAM KULLANIM ALANI

Polikarbonat 1955 yılında bulundu ve son yıllarda göz optiğinde kullanılmaya başladı.Özellikle sanayide kullanılan bu hammadde, aynı zamanda motosiklet kaskları için ve koruyucu gözlüklerde, kamera dış materiyeli olarak ve Compact Disc üretiminde de kullanılıyor. Polikarbonat’ın en önemli özelliği, darbelere karşı dayanıklı olmasıdır (faset delikli modeller hariç) ve bunun için koruyucu güvenlik gerektiren ortamlarda kullanılması avantajlıdır.

Göz numarası artışı durmuş bireyler tarafından daha çok tercih edilir. Fiyatı diğer cam türlerine göre daha yüksek olsa da, dayanıklılığı sayesinde uzun süreli kullanımda daha ekonomik olmaktadır.

Dayanıklı olmaları sebebiyle sporcular tarafından en çok tercih edilen cam tipidir. Sağlamlığının yanı sıra polikarbonat camlar, %99 oranında UV korumasına da sahiplerdir.

  • Budget: